Povestea unui împărat....
Poveste spusa de Ariana
Indrumator: Prof.inv.primar Gina Posirca

Într-un regat de zahăr, locuiau un împărat şi cele 2 fiice, soţia, fratele şi 7 verişoare.















Peste 2 ani, soţia lui a murit iar 3 verişoarele s-au mutat în America.
Fetele, Irina şi Alexandra au crescut mari şi triste de moartea mamei lor, apoi au plecat la liceu.








A trecut puţin timp după plecarea fetelor şi unchiul a fost răpit de extratereştri.
Când au ajuns acasă, fetele au fost şocate.




Chiar dacă erau supăraţi, au trecut peste toate şi împăratul s-a recăsătorit cu o femeie bună şi blândă pe nume, Maia.

















Maia era cea mai bună mamă pentru Irina şi Alexandra şi le cumpăra tot ce îşi doreau.
Fetele apreciau orice efort al mamei lor , răsplătind-o cu o îmbrăţişare.



























Împăratul era mândru de ele că se înţeleg şi a hotarât să adopte un căţeluş.
Fetele au fost extrem de fericite când l-au văzut pe noul lor prieten.
Ele nu ştiau că mama lor avea şi ea o surpriză pentru ele, un papagal .











Familia a trăit în continuare fericită alături de cele 4 verişoare şi nu a mai suferit deloc.
Însă, micul căţel, Oty, s-a bucurat de familia lui.













Povestea se încheie aici cu toată familia fericită şi unită pentru totdeauna.
ARIANA, II B
SCOALA GIMNAZIALA SF APOSTOL ANDREI BUZAU.
INDRUMATOR: PROF.GINA POSIRCA
