
Maria este o fetiță cuminte ,ascultătoare
și cu rezultate bune la școală.

Dorința ei cea mai mare este să aibă un cațeluș .Mama ei i-a promis că o să-i i-a cațelușul dacă o să aibă grijă de el .

Ce draguț ar fii!


După școală au mers împreună să își aleagă un cațeluș .Maria a ales un cățeluș alb cu ochii mici ca niște mărgele .





Au plecat împreună la plimbare prin parc .



Maria este foarte fericită!
