
Persoanele cu dizabilități sunt persoane speciale.


Noi trebuie să ajutăm oamenii cu dizabilități nu să-i ocolim. Ei sunt oameni ca noi doar ca viata le-a dat anumite probleme.



Trebuie să-i îngrijim, să-i facem veseli și să-i facem să se simte bine. Oameni cu dizabilități se deplasează cu ajutorul nostru.



Cine îi ajută face un lucru bun ,cine nu îi ajută face un lucru rău.Ei au nevoie de prieteni și iubire.Nu este bine când ai dizabilitati.




