
ERASMUS+

In Azore se obisnuia ca fermierii bogati sa
aiba sclavi.

Intr-o zi o fiica a unui fermier bogat s-a indragostit de unul dintre sclavi.





Din pacate aceasta era o iubire imposibila
deoarece fetei i s-a promis de sot un fiu de
fermier bogat.






Sclavul vazand ca fata este trista, s-a dus
pe munte si a inceput sa planga.



A plans atat de mult incat a facut un lac
si a disparut in el.

