

BOIANGIU IOANA
CLASA III B
SCOALA GIMNAZIALA SFANTUL APOSTOL ANDREI BUZAU
PROF.INV.PRIMAR GINA POSIRCA

Noi oamenii dar și restul ființelor de pe pământ trăim datorită naturii.În natură trebuie să fie curat.Aruncăm ambalajele la gunoi ci nu pe jos.

















Uni copii nepoliticoși aruncă ambalajele pe jos.În natură înfloresc multe flori.






















Noi ne putem juca jocuri în natură.E mai bine când te joci afară decât în casă.






Dacă nu ar fi natură nu arm fi nici noi.În natură este aer curat.
Natura e cea mai frumoasă!









ARUNCĂ COTORUL LA GUNOI!
BINE!



Sprijinul acordat de Comisia Europeană pentru elaborarea acestei publicații nu constituie o aprobare a conținutului, care reflectă doar opiniile autorilor, iar Comisia nu poate fi trasă la răspundere pentru orice utilizare a informațiilor conținute în aceasta.

