
Данило Полдрухи 5/3
Ускоро нам долази Нова година ,а са њом и Деда Мраз.Сви имају неке жеље којима се потајно надамо да ће их баш он испунити.
Кад сам био мали, углавном су се све моје жеље сводиле на то да добијем неку играчку,али ми је мама увек говорила да жели да сви будемо живи и здрави!Нисам баш тада то разумео, али сад схватам колико нам је здравље важно. Прошле године сам се јако забринуо кад је мој најбољи друг провео цео школски распуст у болници. Било ми је јако жао,али ме је мама утешила и рекла да ће бити све у реду, да ће он бити добро.
У мојој школи сваке године организује се Хуманитарни божићни вашар када ми правимо и продајемо разне украсе и колаче. Новац који прикупимо дарује се детету коме је потребно за лечење. У мом селу живи дечак који је болестан и волео бих да се ове године од прикупљеног новца њему купе поклони.
А новогодишња жеља? Па, наравно, да сва деца овог света буду жива и здрава!
Mиња Шкрбић 5/2
У новогодишњој ноћи свако има жеље,неко мање,неко веће. Мислим да ће овај пут моја жеља бити баш велика.
Моја жеља је да наша планета буде чиста. Можда то неком звучи чудно, али има два разлога зашто бих то желела. Први је разлог да се што мање људи разболева због загађености земљишта и хране. Хранимо се прсканим воћем и поврћем,а били бисмо здравији када би што мање користили пластику и што више рециклирали отпад. Други разлог је да не живимо у загађеном ваздуху и да не пијемо загађену воду.
Желим да шетам по чистој природи и да око мене трче животиње,Желим да да се купам у чистим рекама и да удишем чист ваздух.
Моја жеља у првој минути Нове године је да свако од нас уради нешто за чистију и здравију планету!
Драгана Ревес 5/3
Новогодишња ноћ нам пружа шансу да своје циљеве и жеље остваримо. Некима су приоритети новац,кућа,путовања,а моја једина жеља је здравље. Из године у годину, моја је жеља увек иста.
Немојте да помислите да сам себична,јер нисам...Одувек сам била весело,разиграно и радознало дете, коме никад није требало много да ми дан буде испуњен: слаткиш,луткица или само осмех! Одједном, дешава се да више нисам расположена, ни срећна,често сам раздражљива и стиже дијагноза:дијабетес.За моју породицу и мене почиње нов период, једно ново поглавље,уствари једна вечита борба. Играчке су отишле,игле су дошле. И све ја разумем и болест, и ограничење,али не заборавите и ви сви ,ја сам само дете.Волела бих да је моја једина брига симпатија и оцене у школи,али није. Ту су сталне контроле и брига-зашто је поново висок шећер. Онда дође моменат кад све заборавим и све могу, али...
Моја жеља је мала,а мени велика. Желим да немам дијабетес.
- Full access to our public library
- Save favorite books
- Interact with authors

- < BEGINNING
- END >
-
DOWNLOAD
-
LIKE
-
COMMENT()
-
SHARE
-
SAVE
-
BUY THIS BOOK
(from $2.99+) -
BUY THIS BOOK
(from $2.99+) - DOWNLOAD
- LIKE
- COMMENT ()
- SHARE
- SAVE
- Report
-
BUY
-
LIKE
-
COMMENT()
-
SHARE
- Excessive Violence
- Harassment
- Offensive Pictures
- Spelling & Grammar Errors
- Unfinished
- Other Problem

COMMENTS
Click 'X' to report any negative comments. Thanks!