Luuletused on valminud ühistööna nutikuu 2017 raames.
Juhendajad õp. Malle Mürk, õp., Anu Orastu,
õp. Aet Aasmaa, õp. Mari Tammur, õp. Juta Ehasalu
Joonistuste juhendaja õp. Kristel Kaiv ja õp. Eve Reisalu
Aitäh!
Raamatu koostas Eve Reisalu

3. vk Kill, Kristel, Koosa
Meie kool
Meil on väga tore kool, Üksteist koolis aitame
kus hea meil olla üheskoos. Ja sõbralikud oleme,
Õppimine alati on hoos, õpetajad on meil head
seda saame teha koos. ja tarkust täis on laste pead.
Kiusamist me küll ei salli,
pigem teeme grupikalli.
Parim tund on eesti keel,
seal alati on rõõmus meel.
4. a klass Kristofer

4.a klass
Minu kool
Mu kool on Ristiku tänaval Koolis on head söögid
seal väga kena õppida. ja tublid kokad köögis.
Kuigi tahame kärada, Neil uhked supid-praed -
peame tarkusega leppima. need oma kõhtu laen.
Meil koolis tahvlid-arvutid
ja pisipisi robotid.
Meil tihti nutiseadmed peos
ja ninad internetis leos.
Me õpime võõraid keeli
ja arendame ilumeeli.
Me arvutame hirmsasti
ja laulame meelsasti.
Tahan kooli iga päev,
Sest seal valmis sõbraväed.
Tuleb suvi, olen kurb -
sõbrad kaugel, meel on morn.
5. a klass
Minu kool
Minu kool on kollane,
katus ilus punane.
Kevadel aed roheline,
seal me palli mängime.
Minu koolis õpitakse,
sporditakse, lauldakse
nutipäevi peetakse ja
sõbralikud ollakse.
Minu koolis tublid lapsed,
kiusamist ei kannata.
Meie targad õpetajad
teadmisi meil jagavad.
5. b klass
Kell kaheksa kooli
muust ma ei hooli
tulen kohe klassi
enam all ei passi
Algavad rasked tunnid
õpetaja muudkui sunnib
õnneks on vahetunnid
Siis kõik karjuvad ja kiljuvad
mõned jooksevad ja müravad
õnneks saab ka puhata
telefonis surfata
Koolis saan ka tarkust
5. vk
Ristiku Põhikooli külastus
Tere tulemast Ristiku Põhikooli,
palun istuge kott-tooli.
Meil on koolis lahe mängida ja sõpradega hängida.
Ja koolis on suur kaja, sest meil on väike maja,
kuhu on õpetajaid vaja.
Tehke, tehke kiirelt, nüüd pühkige tolm riidelt.
Siin on klass ja siin on aula ja siin on õpilane Paul ka.
Ristiku koolis on mõnus õppida.
Lapsed on siin targad ja head, neil on targad pead.
Seal üleval on arvutiklass ja muusika klassis on bass.
Koolis on hea käia ja sööklas süüa.
Kehalises on tore teha mänge ja aulas on alati vinge.
Kahjuks ei näinud te klasse pooli, aga täname,
et külastasite meie kooli.
5. vk Rasmus
Meie kool
Tere, tere! Jõudsin kooli,
lähen istun tooli.
Võtan õpikud kõik välja
viskan klassis vaikselt nalja.
Vahetunnis istun kott- tooli
või jooksen kiiresti Kolde poodi.
Võin ka minna lihtsalt õue,
sööklas panen leiba põue.
Siin on suur ja uhke aula,
seal käivad lapsed laulmas.
Kui teen tunnis palju tööd,
ootab sööklas mind hea söök.
Nüüdseks oled aru saanud,
kuhu jalad mind on toonud
Et see maja on me kool
ja siin hea on igal pool.
6. a klass
Minu kooliaasta
See on kool,
see on minu kool.
See on koht,
kus ma õpin ja
luuletusi loon.
Siin õppida on cool,
kuigi kool ei ole suur.
On siin käia lahe,
sest nalja saab vahel.
Siin õpetajad toredad
ja sõbrad on lahedad.
aga see pole nali,
sest kooliaasta on vali.
6. b klass
Minu kool
Ristikul on väike maja
seda meil on vaja
õpin siin paremini
sõpru on siin palju
Klasse on siin üheksa
aga õpilasi vähem
haridust me saame
kui kooli lõpetame
Hinded meil on viied
mõned kolmed neljad ka
paar kahte vahel sekka
kuid need ära parandame
meie kool on ikka lahe
õppimine siin on tore
tahan ikka kooli tulla
ja siin targaks saada
6. vk
Ristiku põhikool -
see on me õppimispool.
Viis päeva õpime,
kaks päeva puhkame.
Olgu ilm halb või hea,
minul on ikka hea pea.
- Full access to our public library
- Save favorite books
- Interact with authors


- < BEGINNING
- END >
-
DOWNLOAD
-
LIKE(8)
-
COMMENT()
-
SHARE
-
SAVE
-
BUY THIS BOOK
(from $5.59+) -
BUY THIS BOOK
(from $5.59+) - DOWNLOAD
- LIKE (8)
- COMMENT ()
- SHARE
- SAVE
- Report
-
BUY
-
LIKE(8)
-
COMMENT()
-
SHARE
- Excessive Violence
- Harassment
- Offensive Pictures
- Spelling & Grammar Errors
- Unfinished
- Other Problem

COMMENTS
Click 'X' to report any negative comments. Thanks!