În această carte voi descrie casa visurilor mele pe baza unor imagini.



Casa visurilor mele este o casă de lux, acest detaliu observându-se din exterior.Ea este construită într-un loc mai retras, unde mai mult predomină natura și liniștea. Ea cuprinde 2 etaje, are itrare din față,cât și din spate, ușile și pereții sunt din sticlă rezistentă, reliefând peisajul desăvârșit al naturii.

Prin pereți poți vedea interiorul casei, deaceea fiecare geam are o pierdea de un cafeniu închis ce împiedică privirile altor persoane. Exteriorul casei ,pe lăngă acele geamuri mari, are și pigmente de culoarea : negru și cafeniu, posedând o aură calmă și plăcută.Deasemenea casa este înconjurată de o curte spațioasă și îngrijită, cu gazon, flori și fel de plante ,unele mai mari decât altele, oferind aer proaspăt și o culoare vie


Baia casei este construită din marmură de culoarea sură amestecată cu alb și negru, având o fereastă mai mică față de celelalte, razele soarelui pătrunzând prin ea.Pe partea stângă pe perete este spuspendată o oglindă lungă, iar mai jos este chiuveta albă din marmură cu un robinet din fier. În baie este o ușă din sticlă care separă cada de restul încăperii pentru a nu uda restul încăperii, iar veceul se află lângă chiuvetă,
Pentru a te urca la etajul 2, folosești scările cafenii, din lemn care au bară din sticlă fumurie și iarăși sunt 2 geamuri asemănătoare cu acele din baie.

Sufrageria este spațioasă și este formată din: 4 scaune comode aranjate la o masă lungă din lemn acoperită cu sticlă, dulapuri mari și mici cafenii pentru produse și vase, o chiuvetă mare cu o masă mai mică din lemn negru și o fereastră largă cu o priveliște relaxantă. Bucătăria este asemănătoare cu sufrageria, doar că este mai mare și conține mai multe obiecte și produse pentru preparea hranei.

Dormitorul casei are podeaua și peretele din stângă din lemn , iar peretele din dreapta este din sticlă cu ramuri negre evidențiind iarăși o parte din natură. În mijlocul dormitorului se află patul spațios și comod, amplasat cu fața spre geam, astfel putând admira apusul miraculors.
- Full access to our public library
- Save favorite books
- Interact with authors

- < BEGINNING
- END >
-
DOWNLOAD
-
LIKE
-
COMMENT()
-
SHARE
-
SAVE
-
BUY THIS BOOK
(from $2.99+) -
BUY THIS BOOK
(from $2.99+) - DOWNLOAD
- LIKE
- COMMENT ()
- SHARE
- SAVE
- Report
-
BUY
-
LIKE
-
COMMENT()
-
SHARE
- Excessive Violence
- Harassment
- Offensive Pictures
- Spelling & Grammar Errors
- Unfinished
- Other Problem

COMMENTS
Click 'X' to report any negative comments. Thanks!